Työsuojelu

TYÖSUOJELU

Työsuojeluvaltuutetun kausi on kolmivuotinen (2016–2018). Oulun ja Ylivieskan alueella pesti on kokoaikainen. Työsuojeluvaltuutettu ja kaksi varavaltuutettua valitaan vaaleilla. Valittu työsuojeluvaltuutettu neuvottelee työnantajan kanssa työsuojeluasiamiesten toimialueista, lukumääristä, tekee paikallisen sopimuksen ko. asiasta ja järjestää työpaikoille työsuojelu-asiamiesvaaleja PAU:n antamien ohjeiden mukaan. Työsuojeluasiamies on oman työpaikkansa työsuojeluasiantuntija. Myös työsuojeluasiamiehen kausi on kolmivuotinen.

 

TYÖSUOJELUVALTUUTETTU

Jari Konttinen

jari.konttinen@posti.com

046-9225557

 

1 VARAVALTUUTETTU

Juha Värttö

juha.vartto@posti.com

040 774 0753

 

TYÖSUOJELUASIAMIES OULU 40

Teemu Suoharju

teemu.suoharju@hotmail.com

044 511 7340

 

TYÖSUOJELUASIAMIES OULUN KULJETUS

Terho Leskelä

terho.leskela@posti.com

050 564 1317

 

TYÖSUOJELUASIAMIES KEMPELE JA HAILUOTO

Mirva Passila

mirva.passila@gmail.com

040 725 2142

 

TYÖSUOJELUASIAMIES OULU 65

Kalle Palinsaari 30.4.2020 asti

kalle.palinsaari@posti.com

0400 998 183

1.5.2020 alkaen
Heidi Lapinkangas

044 524 3648

 

TYÖSUOJELUASIAMIES RAAHE JA RUUKKI (PAUN RAAHEN OSASTO RY)

Heikki Outila

heikki.outila@gmail.com

044 592 2133

 

TYÖSUOJELUASIAMIES HAAPAJÄRVI, REISJÄRVI, KÄRSÄMÄKI JA PYHÄSALMI

Kirsi Haapio

kirsi.haapio@posti.com

0440 782 777

 

TYÖSUOJELUASIAMIES YLIVIESKA

Juha Prittinen

040 580 7889

 

TYÖSUOJELUASIAMIES KUUSAMO

Anne Talvitie

040 858 6021