Työsuojelu

TYÖSUOJELU

Työsuojeluvaltuutetun kausi on kolmivuotinen (2016–2018). Oulun ja Ylivieskan alueella pesti on kokoaikainen. Työsuojeluvaltuutettu ja kaksi varavaltuutettua valitaan vaaleilla. Valittu työsuojeluvaltuutettu neuvottelee työnantajan kanssa työsuojeluasiamiesten toimialueista, lukumääristä, tekee paikallisen sopimuksen ko. asiasta ja järjestää työpaikoille työsuojelu-asiamiesvaaleja PAU:n antamien ohjeiden mukaan. Työsuojeluasiamies on oman työpaikkansa työsuojeluasiantuntija. Myös työsuojeluasiamiehen kausi on kolmivuotinen.

 

TYÖSUOJELUVALTUUTETTUJu

Jari Konttinen

jari.konttinen@posti.com

046-9225557

 

1 VARAVALTUUTETTU

Juha Värttö

juha.vartto@posti.com

040 774 0753

 

2 VARAVALTUUTETTU

 

TYÖSUOJELUASIAMIES OULU 40

Teemu Suoharju

teemu.suoharju@hotmail.com

044 511 7340

 

TYÖSUOJELUASIAMIES OULUN POSTIKESKUS

 

TYÖSUOJELUASIAMIES OULUN KULJETUS

Terho Leskelä

terho.leskela@posti.com

050 564 1317

 

TYÖSUOJELUASIAMIES KEMPELE JA HAILUOTO

Mirva Passila

mirva.passila@gmail.com

040 725 2142

 

TYÖSUOJELUASIAMIES OULU 65

Kalle Palinsaari

kalle.palinsaari@posti.com

0400 998 183

 

TYÖSUOJELUASIAMIES KELLO, HAUKIPUDAS JA II

 

 

TYÖSUOJELUASIAMIES LIMINKA

 

 

TYÖSUOJELUASIAMIES RAAHE JA RUUKKI (PAUN RAAHEN OSASTO RY)

Heikki Outila

heikki.outila@gmail.com

044 592 2133

 

TYÖSUOJELUASIAMIES HAAPAJÄRVI, REISJÄRVI, KÄRSÄMÄKI JA PYHÄSALMI

Marja Leena Våg

marjaleena.vag@jippii.fi

040 585 6511

 

TYÖSUOJELUASIAMIES YLIVIESKA

Juha Prittinen

juha.prittinen@posti.com

040 580 7889

 

TYÖSUOJELUASIAMIES KUUSAMO

Sinikka Keskitalo

sinikka.keskitalo@posti.com

040 729 8043