Edunvalvonta

Edunvalvonta

Oulun ja Ylivieskan alueen nykyinen pääluottamusmieskausi on 2018-2022. Alueellinen luottamusmieskausi on kaksi vuotta eli 2018–2020. Pääluottamusmiehen ja luottamusmiesten tehtävänä on valvoa mm. työehtosopimuksen noudattamista. Postityöhön sovelletaan Viestinvälitys- ja logistiikka-alan työehtosopimusta.

OULUN JA YLIVIESKAN ALUEEN EDUNVALVONTA:

PÄÄLUOTTAMUSMIES

Jari Niemelä
jari.niemelä@posti.com
040 550 2822

 

VARAPÄÄLUOTTAMUSMIES

Heikki Kankaala
heikki.kankaala@posti.com
040 550 9688

 

LUOTTAMUSMIES OULU 40/10
Janne Lehtilä

050 3536093

janne.lehtila@posti.com.

 

VARALUOTTAMUSMIES OULU 40/10

Pertti Pohjola

pertti.pohjola@posti.com

 

LUOTTAMUSMIES KEMPELE, LIMINKA JA HAILUOTO
Kirsi hilli

kirsi.hilli@posti.com 

044 592 7328

 

LUOTTAMUSMIES OULUN POSTIKESKUS
Heikki Kankaala
heikki.kankaala@posti.com
040 550 9688

 

VARALUOTTAMUSMIES OULUN POSTIKESKUS
Jari Konttinen

jari.konttinen@posti.com

040 012 6260

 

LUOTTAMUSMIES OULUN KULJETUS
Timo Kuusikko
timo.kuusikko@posti.com
040 355 0727

 

VARALUOTTAMUSMIES OULUN KULJETUS

Pekka Öhman

pekka.ohman@wippies.fi

0400 977 145

 

LUOTTAMUSMIES OULU 65, HAUKIPUDAS, KELLO, II, YLI-II, KIIMINKI JA YLIKIIMINKI
Sauli Orava
sauli.orava@posti.com
040 583 8524

 

VARALUOTTAMUSMIES OULU 65, HAUKIPUDAS, KELLO, II, YLI-II, KIIMINKI JA YLIKIIMINKI

Asko Mattila

0505307579

asko.mattila@gmail.com

 

LUOTTAMUSMIES MUHOS, UTAJÄRVI, VAALA, KESTILÄ, RANTSILA, PYHÄNTÄ JA PULKKILA

Sami Lämsä

0504096596

sami.lamsa@posti.com

 

VARALUOTTAMUSMIES MUHOS, UTAJÄRVI, VAALA, KESTILÄ, RANTSILA, PYHÄNTÄ JA PULKKILA

Janne Nurro

0503690970

janne.nurro@posti.com

 

LUOTTAMUSMIES RAAHE, RUUKKI (PAU:N RAAHEN OSASTO RY), PYHÄJOKI, KALAJOKI JA VIHANTI

Jaakko Niemi

0407031383

jaakko.niemi@posti.com

 

VARALUOTTAMUSMIES RAAHE, RUUKKI (PAU:N RAAHEN OSASTO RY), PYHÄJOKI, KALAJOKI JA VIHANTI

Heikki Outila

0445922133

heikki.outila@posti.com

 

LUOTTAMUSMIES YLIVIESKAN JA HAAPAJÄRVEN ALUEET

Jari Niemelä
jari.niemelä@posti.com
040 550 2822

 

LUOTTAMUSMIES KUUSAMO, TAIVALKOSKI JA PUDASJÄRVI
Aarre Pesonen
aarre.pesonen@posti.com
040 578 2617

 

VARALUOTTAMUSMIES KUUSAMO, TAIVALKOSKI JA PUDASJÄRVI

Jukka Hartikainen 

04650836830